Aktualitātes

 • Sadarbība ar skolu

  Mūzika atklāj mūsu dvēseles patiesās iespējas; to klausoties jūti, ka esi spējīgs kam cildenam. Stāla 22.maijā mūsu iestādē viesojās 13.vidusskolas skolēni ar lielisku koncertu. Bērni dziedāja jautras dziesmas, dažas no kurām, bija labi zināmas arī mūsu dārziņa audzēkņiem. Skatītāju dvēseles aizkustināja vijoles maigās skaņas . Mūsu iestādes bērni aktīvi dziedāja līdzi un ar saviļņojumu klausījās mūziku. Bija ļoti patīkami starp mūzikas skolas skolēniem ieraudzīt mūsu dārziņa audzēkņus.
 • Sporta svētki Džungļi sauc

  Tradicionāli mūsu iestādē notiek sporta svētki „Džungļi sauc!”, kuros piedalās 5-6 gadīgie bērni. Šīs sacensības ir spilgtas, jautras, aizraujošas un neaizmirstamas. Šajos svētkos sacenšas divu grupu pārstāvji „Lauvas”un „Krokodili”. Notiek interesantas sporta stafetes, kurās bērni parāda savas prasmes bumbas mešanā mērķī; spēka, ātruma un uzmanības vingrinājumos; lēkšanā,rāpošanā un izlīšanā.Komandas uzvaras veiksme ir atkarīga no bērnu saliedetības un sadarbības. Tie bērni, kas nepiedalījās stafetēs aktīvi atbalstīja savu komandu ar skaļām ovācijām, uzsaucieniem, dejām un īpašu uzvaras garu. Starp līdzjūtējiem bija arī bērnu vecāki, kuri ļoti pārdzīvoja par spēles norisi. Nav iespējams nodot ar vārdiem tās emocijas, kas valdīja zālē. Īpašu svētku atmosfēru veidoja džungļu dekorācijas un dalībnieku kostīmi. Komandas tika apbalvotas ar diplomiem, augļiem un komanda – uzvarētāja saņēma īstu kausu pas sasniegumiem sportā. Bērniem pirmsskolā patīk rotaļas - stafetes , kurās viņi sadalās pa komandām,izvēl kapteini, izdomā nosaukumu un komandas devīzi. Šādas rotaļas pieprasa vairāk veiklības, drosmes un prasmes. Ļoti svarīga loma arī ir mūzikālajam pavadījumam, tas piedod emocionālu nokrāsu un paaugstina bērnu interesi. Ritmiskums, plastiskums un mūzika no populārām multiplikācijas filmām iepriecina bērnus , attīsta dzirdes uztveri un ritma izjūtu. Spilgts un interesants sporta svētku scenārijs attīsta fantāziju, prieka emocijas, ļauj izpaust kustību spilgtumu un precizitāti . Cik tas ir svarīgi bērniem, kad dārziņā ikdienā ienāk svētki. Svētki – tie ir pozitīvas emocijas, patīkama saskarsme, jautras sacensības, priecīgi smiekli, izbrīns un sajūsma, pozitīvas emocijas, daiļrade, kas kopumā veido svarīgus atveseļošanās faktorus.

 • Ekskursija uz Jaunbūves bibliotēku

  11.maijā vecākas grupas bērni apmeklēja Jaunbūves bibliotēku. Šoreiz bibliotēkas darbinieki piedāvāja interesantu un aktuālu tēmu „Drošība vasaras laikā”.Materiāla izklasts bija pasniegts bērniem ļoti aizraujošā formā, izmantojot viktorinu, sižetlomu spēles, rotaļas, problemsituāciju risināšanas elementus. Caur tādām interktīvām metodēm bibliotēkas darbinieki piesaistīja bērnu uzmanību grāmatām, veidojot interesi pret grāmatu lasīšanu. Mūsu bērniem bija iespēja noskatīties interesantu prezentāciju par drošību vasaras laikā. Gribas cerēt ka šo iegūto informāciju bērns spēs pats izmantot un neaizmirsis par drošības pasākumiem vasarā.
 • Mātes diena

  Ko lai māmiņai es veltu? Šodien svētku diena klāt. Uzzīmēšu sauli zeltā, Steigšu viņai dāvināt! 10.maijā notika bērnu koncerts veltīts Mātes dienai. Koncertā piedalījās gandrīz visas mūsu iestādes bērni. Svētkus atklāja “Bērnu modes teātris”. Bērni izpildīja vairākas dziesmas gan krievu, gan latviešu, kā arī angļu valodā. Koncerta programma bija ļoti daudazveidīga, interesanta un piesātināta ar dažāda rakstura priekšnesumiem. Māmiņām un vecmāmiņām bērni uzdāvināja skaistas un aizraujošas dejas : tango, sambo, ča-ča-ča, valsis un citas. Šis koncerts aizkustināja māmiņu un vecmāmiņu sirdis.
 • Uzvaras diena

  9.maijā mūsu iestādes sagatavošanas grupa dēvas uz Mūžīgas Slavas skvēru, lai apsveiktu veterānus un uzliktu ziedus pie pieminekļa. Bērni ar lielu interesi novēroja veterānu karalaika formu un pievērsa lielu uzmanību ordeņiem. Visi bērni izgatavoja nelielas atklatnes ar siltiem vārdiem tiem , kuri uzdavināja mums pasauli bez kara. Audzēkņi vēl varēja ieraudzīt kara tehniku, speciālas mašīnas un svētku demonstrāciju. Ļoti svarīgi lai piemiņa par veterāniem dzīvotu mūsu sirdīs!
 • Pavasara ziedi

  Cik skaists ir pavasaris! Cik daudz spilgtu krāsu parādās dabā. Kā priecina mūs maigi pavasara ziedi. Mūsu iestādes pedagogi, vecāki un bērni piedalījās rokdarbu izstādes veidošanā „Pavasara ziedi” .Ziedi izgatavoti no dažāda materiāla: krāsaina papīra, salvetēm, kreppapīra, konfektēm un t.l. Izstādi rotā krokusi, tulpes, narcises, hiacintes, pienenes, kumelītes un magones. Ziedu kompozīcijas veido īpašu pavasarīgu noskaņojumu un iepriecina mūsu bērnu dārza apmeklētājus.

 • Mazo izpildītāju festivāls Pīks un Pīka

  26. aprīlī mūsu iestādes audzēkņi piedalījās mazo izpildītāju festivālā "Pīks un Pīka" . Soliste Olga Golubeva iegūva 2.vietu ar dziesmu "Viena pati magonīte". Iestādes ansamblis "Stabulīte" ar dziesmu "Zvaniņi" arī iegūva 2.vietu. Pateicamies mūzikas skolotājai Jeļenai Šakelei par audzēkņu sagatavošanu. Liels prieks par to , ka mūsu mazie talanti ir uzaicināti piedalīties pilsētas koncertā Mātes dienai.

 • Lielā Talka

  Rīta saule logos spīd: „Draugi, cielieties,labrīt!” Saulei, zelta spārniem skrienot, Darbā paiet talkas diena Ziedonis Purvs 20.aprīlī mūsu iestādes bērni piedalījās Lielā Talkā Gubiščes ezera krastā, jo talka bija veltīta ūdeņiem. Bērni kopā ar pieaugušajiem ar lielu prieku sakopa nelielu teritoriju. Mazie talkotāji saprot cik svarīgi rūpēties par apkārtējas vides tīrību un nepiesārņot mūsu skaistu dabu.
 • Projekts Bērnu modes teātris

  12.aprīlī mūsu pirmsskolas izglītības iestāde piedāvāja semināru “Tēlotājmāksla kā bērnu kreativitātes attīstības līdzeklis”, kura ietvaros tika realizēts projekts “Bērnu modes teātris”.Pirmsskolas iestādes bērni demonstrēja apģērbu kolekciju “Pavasaris-Vasara”. Šī kolekcija pievērš īpašu uzmanību tāpēc, ka bērni paši apgleznoja savus tērpus. Modes skatē tika demonstrētas sekojošas kolekcijas: “Pavasara lietus”- bērni apgleznoja lietussargus ar tekstikrāsām un izrotāja lietusmēteļus “Mana pils – Daugavpils” - tika izmantota linauduma apgleznošana ar trafaretu un spiedogu palīdzību kā arī bija pagatavoti aksesuāri no māla – krelles un pogas.Šī kolekcija speciāli veidota par godu mūsu pilsētai “Austrumu līnija” – bērni apgleznoja ar zīda krāsām austrumu tērpus un izgatavoja no vienreizējām dakšiņām vēdekļus “ Vasaras modes tendences” – linauduma apģērbu izdaiļoja dekupāžas tehnikā un kolekciju papildināja aksesuāri no gliemežvākiem-jostas , krelles “Sveiki, vasara!” - šajā kolekcijā bija izmantotas dažādas tehnikas: bērnu kreklu apgleznošna ar tekstilkrāsām spiedogu tehnikā, cepures izgatavošana pārtikas plēves plastikā, kreklu apdruka izmantojot vaska krītiņus un smilšpapīru, zīmēšana ar šķidro karameli pirmsskolas iestādes pedagoģi apliecina, ka strādājot ar bērniem mērķtiecīgi,sistemātiski apgleznojot audumu, izdaiļojot apģērbu ar bērnu idejām var stimulēt kreatīvu spēju attīstību . Pateicoties projektam pirmsskolas iestādē izveidojās unikāla bērnu kostīmu kolekcija, kuru var izmantot koncertos, svētkos, svinīgos pasākumos.

Mana marīte Mana marīte