Aktualitātes

 • Ekskursija uz Jaunbūves bibliotēku

  11.maijā vecākas grupas bērni apmeklēja Jaunbūves bibliotēku. Šoreiz bibliotēkas darbinieki piedāvāja interesantu un aktuālu tēmu „Drošība vasaras laikā”.Materiāla izklasts bija pasniegts bērniem ļoti aizraujošā formā, izmantojot viktorinu, sižetlomu spēles, rotaļas, problemsituāciju risināšanas elementus. Caur tādām interktīvām metodēm bibliotēkas darbinieki piesaistīja bērnu uzmanību grāmatām, veidojot interesi pret grāmatu lasīšanu. Mūsu bērniem bija iespēja noskatīties interesantu prezentāciju par drošību vasaras laikā. Gribas cerēt ka šo iegūto informāciju bērns spēs pats izmantot un neaizmirsis par drošības pasākumiem vasarā.
 • Mātes diena

  Ko lai māmiņai es veltu? Šodien svētku diena klāt. Uzzīmēšu sauli zeltā, Steigšu viņai dāvināt! 10.maijā notika bērnu koncerts veltīts Mātes dienai. Koncertā piedalījās gandrīz visas mūsu iestādes bērni. Svētkus atklāja “Bērnu modes teātris”. Bērni izpildīja vairākas dziesmas gan krievu, gan latviešu, kā arī angļu valodā. Koncerta programma bija ļoti daudazveidīga, interesanta un piesātināta ar dažāda rakstura priekšnesumiem. Māmiņām un vecmāmiņām bērni uzdāvināja skaistas un aizraujošas dejas : tango, sambo, ča-ča-ča, valsis un citas. Šis koncerts aizkustināja māmiņu un vecmāmiņu sirdis.
 • Uzvaras diena

  9.maijā mūsu iestādes sagatavošanas grupa dēvas uz Mūžīgas Slavas skvēru, lai apsveiktu veterānus un uzliktu ziedus pie pieminekļa. Bērni ar lielu interesi novēroja veterānu karalaika formu un pievērsa lielu uzmanību ordeņiem. Visi bērni izgatavoja nelielas atklatnes ar siltiem vārdiem tiem , kuri uzdavināja mums pasauli bez kara. Audzēkņi vēl varēja ieraudzīt kara tehniku, speciālas mašīnas un svētku demonstrāciju. Ļoti svarīgi lai piemiņa par veterāniem dzīvotu mūsu sirdīs!
 • Pavasara ziedi

  Cik skaists ir pavasaris! Cik daudz spilgtu krāsu parādās dabā. Kā priecina mūs maigi pavasara ziedi. Mūsu iestādes pedagogi, vecāki un bērni piedalījās rokdarbu izstādes veidošanā „Pavasara ziedi” .Ziedi izgatavoti no dažāda materiāla: krāsaina papīra, salvetēm, kreppapīra, konfektēm un t.l. Izstādi rotā krokusi, tulpes, narcises, hiacintes, pienenes, kumelītes un magones. Ziedu kompozīcijas veido īpašu pavasarīgu noskaņojumu un iepriecina mūsu bērnu dārza apmeklētājus.

 • Mazo izpildītāju festivāls Pīks un Pīka

  26. aprīlī mūsu iestādes audzēkņi piedalījās mazo izpildītāju festivālā "Pīks un Pīka" . Soliste Olga Golubeva iegūva 2.vietu ar dziesmu "Viena pati magonīte". Iestādes ansamblis "Stabulīte" ar dziesmu "Zvaniņi" arī iegūva 2.vietu. Pateicamies mūzikas skolotājai Jeļenai Šakelei par audzēkņu sagatavošanu. Liels prieks par to , ka mūsu mazie talanti ir uzaicināti piedalīties pilsētas koncertā Mātes dienai.

 • Lielā Talka

  Rīta saule logos spīd: „Draugi, cielieties,labrīt!” Saulei, zelta spārniem skrienot, Darbā paiet talkas diena Ziedonis Purvs 20.aprīlī mūsu iestādes bērni piedalījās Lielā Talkā Gubiščes ezera krastā, jo talka bija veltīta ūdeņiem. Bērni kopā ar pieaugušajiem ar lielu prieku sakopa nelielu teritoriju. Mazie talkotāji saprot cik svarīgi rūpēties par apkārtējas vides tīrību un nepiesārņot mūsu skaistu dabu.
 • Projekts Bērnu modes teātris

  12.aprīlī mūsu pirmsskolas izglītības iestāde piedāvāja semināru “Tēlotājmāksla kā bērnu kreativitātes attīstības līdzeklis”, kura ietvaros tika realizēts projekts “Bērnu modes teātris”.Pirmsskolas iestādes bērni demonstrēja apģērbu kolekciju “Pavasaris-Vasara”. Šī kolekcija pievērš īpašu uzmanību tāpēc, ka bērni paši apgleznoja savus tērpus. Modes skatē tika demonstrētas sekojošas kolekcijas: “Pavasara lietus”- bērni apgleznoja lietussargus ar tekstikrāsām un izrotāja lietusmēteļus “Mana pils – Daugavpils” - tika izmantota linauduma apgleznošana ar trafaretu un spiedogu palīdzību kā arī bija pagatavoti aksesuāri no māla – krelles un pogas.Šī kolekcija speciāli veidota par godu mūsu pilsētai “Austrumu līnija” – bērni apgleznoja ar zīda krāsām austrumu tērpus un izgatavoja no vienreizējām dakšiņām vēdekļus “ Vasaras modes tendences” – linauduma apģērbu izdaiļoja dekupāžas tehnikā un kolekciju papildināja aksesuāri no gliemežvākiem-jostas , krelles “Sveiki, vasara!” - šajā kolekcijā bija izmantotas dažādas tehnikas: bērnu kreklu apgleznošna ar tekstilkrāsām spiedogu tehnikā, cepures izgatavošana pārtikas plēves plastikā, kreklu apdruka izmantojot vaska krītiņus un smilšpapīru, zīmēšana ar šķidro karameli pirmsskolas iestādes pedagoģi apliecina, ka strādājot ar bērniem mērķtiecīgi,sistemātiski apgleznojot audumu, izdaiļojot apģērbu ar bērnu idejām var stimulēt kreatīvu spēju attīstību . Pateicoties projektam pirmsskolas iestādē izveidojās unikāla bērnu kostīmu kolekcija, kuru var izmantot koncertos, svētkos, svinīgos pasākumos.

 • Putnu dienas

  Beidzot pavasars ir klāt Un putni lidot sāk…… Cik ļoti mūs visus priecē pavasarī ieraudzīt pirmo stārķi, dzirdēt skanīgas putnu dziesmas. 5.aprīlī mūsu iestādes bērni svinēja “Putnu dienas “ , visi ir priecīgi sagaidīt spārnotos draugus, kas mūsu dzīvē ienes prieku un pavasara noskaņojumu. Svētkos bērni dziedāja dziesmas, mīnēja mīklas par gājputniem, spēlējās kopā ar vārnu. Vecāki izgatavoja strazdu būri, kuru bija nolemts izvietot uz ābeles. Bērni ar nepacietību gaida, kad tur dzīvos strazdu ģimene.
Mana marīte Mana marīte