Aktualitātes

 • Sveču diena

  Sveču diena iezīmē ziemas vidu. Šajā dienā latvieši parasti lēja sveces no aitu taukiem vai vaska. Šī tradīcija radusies senos laikos, kad ne tikai elektrības nebija, bet nebija arī pulksteņu. Toreiz laiku noteica pēc Saules, Mēness un zvaigznēm. Nepietika tikai ar diviem laika iedalījumiem - ziemas un vasaras saulgriežiem -, bija nepieciešams sīkāks iedalījums. Tā radās Zvaigznes diena (6. janvāris), Sveču diena (2. februāris), Pelnu diena, Māras diena Jāņu, Pētera, Miķeļa un daudzas citas iezīmdienas.Viens no svarīgākajiem darbiem - sveču liešana, jo ticēja, ka tieši Sveču dienā lietās sveces deg visgaišāk un izlietojas vistaupīgāk. Tam bija jābūt ļoti jautram pasākumam, jo tad, ja lējējs bijis dusmīgs, sveces degot ar tumšu liesmu, sprakšķot.Mūsu iestādes vecākā un sagatavošanas grupas arī svinēja šos svētkus. Bērni kopā ar skolotāju lēja sveces, izmantojot dažādas tehnikas un materiālus. Bērnu vecāki atnesa interesantas sveces un visiem bija iespēja apskatīt izstādi .
 • Brīnumbumbu valstība

  1 .februārī notika sporta svētki „Brīnumbumbu valstība” 1.jaunākajā grupā. Vai esat kādreiz , redzējuši bērna acis, sejas izteiksmi, emocijas, kad viņš pirmo reizi noķēris mesto bumbu vai iesitis bumbu vārtos? Tas ir neizsakāms prieks, lepnums un pārliecība par saviem spēkiem! Šim veiksmīgajam vingrinājumam sekos vēlme vēl kaut ko paveikt, vēl kaut ko iemācīties. Tāpēc ,pieaugušiem jādara visu, lai mūsu bērni augtu kustīgi, veseli un dzīvespriecīgi! Interese par kustībām jānostiprina iespējami agrāk. Šis pasākums bija pilns ar interesantām kustību rotaļām, dziesmām, daudzveidīgiem vingrinājumiem un pārsteigumiem. Bērniem bija iespēja paradīt savas prasmes un iemaņas sporta nodarbībā kopā ar pasaku varoņiem. Meitenes un zēni varēja paspēleties ar dažādu izmēru un krāsu bumbām. Sporta svētkos valdīja labvēlīgs emocionāls noskaņojums un prieka sajūta. Bija redzams cik mazuļi bija ieinteresēti un dzīvespriecīgi.
 • Leļļu izstāde Lelles vēsturiskajā skatījumā

  19.janvārī mūsu iestādē notika leļļu izstāde bērniem un to vecākiem „Lelles vēsturiskajā skatījumā”. Katrs no mums bērnībā spēlējies ar lellēm: meitenes ar savām, zēni – ar savām, piemēram, zaldātiņiem. Mēs piedāvājām paskatīties uz lelli ne tikai kā uz rotaļlietu, bet arī kā uz iedvesmas avotu, tādēļ šī ir izstāde nevis tikai par leļļu vēsturi, bet to dažādajām izpausmes formām.

  Izstādē eksponētas lelles no mūsu pirmsskolas iestādes krājuma un privātkolekcionāru lelles, vairākas lelles sagādāja bērnu vecāki.

  Šīs rotaļlietas ir nogājušas garu un interesantu pārmaiņu ceļu, līdz nonāca mūsdienu plastmasas leļļu valstībā. Ekspozīcijā bija pārstāvētas padomju laika lelles, kuru diemžēl jau palika ļoti maz, kā arī tautas tērpos ģērbtas lelles, kolekcijas franču un vācu lelles ar porcelāna sejām, mīkstas šūtas un tamborētas lelles un protams mūsdienīgas Barbie un Bratz. Bērniem ļoti patika interesants stāstījums par leļļu vēsturi un daudzveidību. Nevar pat pateikt kādas lelles patika bērniem vairāk, jo visas izraisīja simpātijas un pozitīvas emocijas. Izstādi varēja apskatīt arī bērnu vecāki un atcerēties savu bērnību. Daži vecāki bija tik radoši, ka paši pagatavoja lelles izstādei.

 • Ziemassvētku noformējuma konkurss

  Mūsu iestāde piedalījās Daugavpils pilsētas domes un Nordea bankas rīkotāja Ziemassvētku noformējuma konkursā un saņēma pateicības rakstu un Latvijas jubilejas monētu. Pateicamies par sadarbību mūsu vecākiem, kuri piedalījās iestādes noformēšanā un Eņģeļu izstādes veidošanā. Mūsu darbinieku rokām veidotie eglītes un eņģeļi priecaja visus iestādes apmeklētājus. Vēlējumu akā katrs varēja atstāt savu loloto vēlējumu.
 • Ziemassvētki

  Sākot no 20 . decembra mūsu iestādē visās grupās notika Ziemasssvētku svinēšana. Uz pasākumiem bērni atnāca dažādos karnavāla kostīmos. Svētkos bija karalienes, klauni, pirāti, rūķi, sniegpārslas, sniegbaltītes, austrumu skaistules, pazīstamu multfilmu personāži, dzīvnieki un citi interesanti varoni. Ar lielu nepacietību bērni gaidīja Salatēti un dāvanas . Šoreiz Salatētim palidzēja gada sīmbols – pūķis. Bērni dziedāja skaistas dziesmas, dejoja, stastīja Salatētim dzejoļīšus, spēlēja stafetēs un rotaļas. Vairākas lomas izpildīja paši bērni no sagatavošanas un vecākas grupas un piedalījas citu grupu svētkos. Pasākumi bija pilni ar pārsteigumiem un prieku. Visiem Priecīgus Ziemassvētkus un Laimīgu Jauno gadu!

 • Konkurss Eņģeļu sapnis

  Mūsu dārziņā notika konkurss „Eņģeļu sapnis”, kurā piedalījās vecāki un bērni. Dalībnieki pagatavoja eņģeļus no dažādiem materiāliem: papīra, auduma, adījumiem, koka un cita materiāla veidiem. Visi bērnu dārza apmeklētāji apbrīnoja šo skaistu neatkartojamu izstādi. Bija ļoti grūti izvēlēties konkursa uzvarētājus. 19 . decembrī tika apbalvoti 9 konkursanti par labākiem eņģeļiem. Visi , kas vēlas var apskatīt šopasakainu izstādi.

 • Salatēta sveiciens

  19.decembrī mūsu iestādi apciemoja Salatētis . Viņš gāja apkārt dārziņam un bērni varēja redzēt pa logu kā Salatētis sūta visiem sveicienus un māj ar roku . Bērni bija pārsteigti un apbrīnoti . Zēnu un meiteņu acīs varēja saskatīt sirsnīgu prieku un to cik viņi ļoti gaida Ziemassvētku brīnumus . Šis pasākums bija īsts pārsteigums gan maziem, gan lieliem.

 • Zīmējumu izstāde

  Mūsu iestādes 6.grupas vecāki piedalījās personālās izstādes veidošanā .Skaisti Ziemassvētku darbiņi rotā mūsu dārziņu . Izstādē pieņēma dalību Kristiāna Tarasova ar mammu Birutu, Evelīna Zenova ar mammu Svetlanu un Rihards Ļahs ar mammu Olgu. Zīmējumi izpildīti dažādās interesantās tehnikās. Ziemassvētku darbiņi palīdz sajust svētkus un rada īpaši ziemas atmosfēru. Ir prieks redzēt cik talantīgi, aktīvi un radoši ir mūsu bērni un to vecāki.
 • Ziemassvētku tirdziņš

  15.decembrī mūsu iestādē tika sarīkots Ziemassvētku tirdziņš. Šeit varēja nopirkt bērnu pašgatavotus suvenīrus, ziemassvētku rotājumus, atklātnes, saldumus. Pārdevēji bija vecāki un bērni. Visiem bija liela iespēja iegādāties dāvanu ziemassvētkiem. Šis pasākums izraisa lielu interesi un prieku gan maziem, gan lieliem. Ziemassvētki ir cerību, pārsteigumu, dāvanu un labo darbu laiks. Mūsu pirmsskolas iestāde nolēma piedalīties labdarības akcijā „Eņģeļi pār Latviju” . Nopelnītu ziemassvētku tirdziņa naudu vecāki ar bērniem nodeva akcijas organizatoriem.
 • Ekskursija uz Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju

  30 .novembrī mūsu iestādes bērni apmeklēja Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeju. Tur bērni varēja apskatīt mūsu novadam raksturīgākus floras un faunas pārstāvjus, skujkoku un jaukto koku mežus, aizaugošo ezeri un tā piekrasti, Daugavas ieleju. Meitenes un zēni aplūkoja retus un aizsargājumus augus un dzīvniekus, kas iekļauti Latvijas Sarkanajā grāmatā. Bagāti un daudzveidīgi bija pārstāvēta novada kukaiņu fauna. Ekspozīcijā bērni varēja iepazīties ar dažādiem dabas retumiem, atklāt daudzus dabas noslēpumus un iegūt jaunas zināšanas par Latvijas dabu. Vēl bērniem bija iespēja apskatīt vairākas gleznas un citus mākslinieciskus darbus.
Mana marīte Mana marīte