Aktualitātes

 • Stikla pūšanas noslēpumi

  17. septembrī mūsu pirmsskolas iestādē viesojās Latvijā vienīgie stikla plastikas meistari Andrejs un Artūrs Virbuļi no Ventspils. Stikla pūtēji pastāstīja dažādas interesantas lietas par stiklu. Bērni uzzināja, ka stiklu gatavo no kvarca smiltīm. Lai stikls spīdētu tam rūpnīcā pievieno sāli, līdzīgi kā to dara māmiņa, vārot zupu. Pasākumā stikla pūtēji kopā ar bērniem meklēja atbildes uz vairākiem jautājumiem: vai stikls var būt mīksts kā košļājamā gumija; vai cietu stiklu var izstiept tievu kā diegu un vai stiklu var uzpūst kā balonu? Pareizo atbilžu autori saņēma balvās stikla rotas. Stikla plastikas meistari piedāvāja ne tikai ieskatīties sava amata noslēpumos un arī pašiem bērniem iemēģināt roku kāda suvenīra izveidē. Pasākuma rīkotāji bija paņēmuši līdzi īpašas bērniem domātas mazas caurulītes, lai viņi varētu paši pamēģināt pūst stiklu. Stikla pūšanas sacensībās piedalījās ne vien iestādes audzēkņi, bet arī pirmsskolas skolotājas. Mums sanāca! Ļoti interesanti bija vērot darbošanos ar stiklu, apskatīt no stikla izveidotas dažādu dzīvnieku figūriņas. Bērni nosauca stikla plastikas meistarus par burvjiem, bet to, ko viņi dara par brīnumiem. Meistāri uzdāvināja pirmsskolas iestādei mūsu simbolu – mazo mārīti no krāsaina stikla.
 • Mūsu ēdienkārte maziem kārumniekiem

  Veiksmīgai dienai nepieciešamo enerģiju vajag uzņemt jau no paša rīta! No 2012g. 10.septembra bērnu vecāki var iepazīties ar mūsu ēdienkārti maziem kārumniekiem mūsu iestādes lapas nodaļā „dokumenti”. Garša, veselība un sirsnība - tā ir mūsu virtuves devīze.
 • Olimpiskās spēles mežā

  Ātrāk, augstāk, stiprāk…

  Pavisam nesen bija grandiozs notikums sporta pasaulē Olimpiskās spēles – 2012 Londonā. Mūsu iestādes bērniem un to vecākiem arī bija lieliska iespēja parādīt savus sporta sasniegumus. 24.augustā notika mūsu Olimpiskās spēles dārziņā kopā ar meža dzīvniekiem: lāci, lapsu, zaķi, ezi un vāveri. Katrs dzīvnieks piedāvāja savu īpašu sporta veidu atbilstoši saviem ieradumiem un prasmēm. Spēlēs piedalījās vecāko un sagatavošanas grupu bērni ar vecākiem. Tādas spēles saliedē bērnus ar vecākiem un dod iespēju priecāties kopā par panākumiem un uzvaru sporta stafetēs. Vairākus uzdevumus vajadzēja izpildīt pāros, palīdzot viens otram, uzmundrinot un atbalstot. Tas ir ļoti svarīgi, kad ir iespēja saliedēt ģimeni kopā . Pieaugušie priecā jās tāpat kā viņu bērni , var būt pat vairāk . Katrs Olimpisko spēļu dalībnieks beigās saņēma Olimpisko zelta medaļu kā nākas īstiem čempioniem. Gribas pateikties bērnu vecākiem par sadarbību un atsaucību un mūsu skolotājiem par sporta pasākumu organizēšanu.

 • Smilšu fantāzija

  Cik patīkami un interesanti spēlēties ar smiltīm. Bērniem sagāda lielu prieku veidot smilšu figūras , jo smiltis nomierina , mazina trauksmi, dot iespēju attīstīt sīko pirkstu muskulatūru, fantāziju un kreativitāti. 17.augustā mūsu iestādes bērni piedalījās smilšu figūru konkursā. Smilšu cilvēciņš sveica visus dalībniekus un pastāstīja kā pareizi uzvesties ar smiltīm, kā var ar to rotaļāties. Katra grupiņa veidoja savu unikālu kompozīciju smilšu kastē, apspēlēja to un prezentēja . Kad visas figūras bija gatavas, notika darbu izstāde un apbalvošana . Starp smilšu figūrām bija princeses Rapunzeles pils, astoņkājis, bruņurupucis Tartilla, milzīgs valis ar pilīm mugurā, svētku galds ar torti un jūras bāka ar kuģiem apkārt. Patiešam skolotāju un bērnu fantāzijai nav robežu.
 • Brīnišķīga ūdens pasaule

  Bērniem ļoti patīk spēlēties ar ūdeni it īpaši vasaras laikā svaigā gaisā. Pirmsskolas skolotājas Oksana Masāne un Ludmila Patmalniece organizēja Ūdens svētkus savās grupiņās. Bērni piedalijās slapjās stafetēs, interesantās rotaļās, spēlējas ar ziepju burbuļiem, meģināja makšķerēt un pat vārīt zivju zupu, taisīja eksperimentus ar ūdeni. Šie svētki arī palīdzēja attīstīt bērnos saudzīgo attieksmi pret ūdens pasauli un parādīt kāda lielā nozīme ir ūdenim cilvēka dzīvē.

 • Futbola čempionāts

  Tradicionāli 27.pirmsskolas iestādē notiek Futbola čempionāts . 31.jūlijā notika interesanta spēle starp apvienotām komandām : „Draudzība” un „Zvaigzne”. Kad laika apstākļi bija piemēroti sportošanai laukā, tad bērni labprāt trenējās un gatavojās čempionātam, kā arī veica citus sporta vingrinājumus. Jaunākā vecuma bērni uzmundrināja futbolistus ar skaļām ovācijām. Šājā ciņā uzvarēja komanda „Zvaigzne”(2:0) Futbola čempionātā noslēgumā visi dalībnieki un sacensību uzvarētāji saņēma diplomus un garšīgas balvas.Čempionātā valdīja priecīga un draudzīga gaisotne.
 • Gardā un veselīga vasara

  Senatnē dziedniekiem esot bijis teiciens : „ Tajā mājā, kurā ēd ogas, ārstiem nav ko darīt.” Dārzos sārtojas ogas un briest augļi, tā vien kārtojas likt mutē un uz šķīvjiem. 30.jūlijā pirmsskolas skolotāja T.Saveļjeva organizēja veselības stundu, kurā iepazistināja 4-6g. bērnus ne tikai ar ogām un augļiem – lieliskiem vitamīnu avotiem, bet arī pastastīja par ārstnieciskiem augiem. Bērni uzzināja, ka dzīvnieki izvēlas augus instinktīvi, lai uzlabotu savu veselības stāvokli, ka ārstnieciskus augus lieto gan ārīgi, gan iekšīgi. Skolotāja paskaidroja bērniem kādus augus lieto kompresēs, pieliekot tieši pie slimās vietas,un pastāstīja kā uzvarīt veselības tēju. Bērniem ļoti iepatikas tāda interesanta un aizraujoša nodarbība. Paldies vecākiem par palīdzību veselības stundas organizēšanā. Veselība ir mūsu bagatība.
 • Sarkangalvīte un viņas draugi

  Reiz dzīvoja maza, jauka meitenīte, kuru visi, kas vien viņu ieraudzīja, tūlīt iemīlēja. Reiz vecmāmiņa tai uzdāvināja sarkanu samta cepurīti, un tā kā cepurīte meitenei tik labi piestāvēja, ka viņa to vien tikai gribēja valkāt, tad viņu iesauca par Sarkangalvīti.Laikam visi zin šo jauko pasaku, bet cik interesanti, kad visiem pazīstamas lietas parādās jaunā skatījumā. Pirmsskolas skolotāja Oksana Masāne, kombinējot vairākas citas slavenas pasakas, uzrakstīja pavisam jaunu oriģinālu scenāriju un 27.jūlijā mūsu iestādes bērni parādīja teātra izrādi „Sarkangalvīte un viņas draugi”. Mazajiem skatītājiem ļoti iepatikās aizraujošā pasaka.Lomās bija „Trīs sivēntiņi”, „Fejas”,”Kaza un kazlēns” un protams Sarkangalvīte , vecmāmiņa un vilks. Mūsu aktieriem izdevās atdarināt savus varoņus un iejusties lomā. Pasakas dāvina bērniem prieka izjūtu un attīsta fantāziju, bet vislielāko gandarījumu un laimi bērni izjūt tad, kad paši kļūst par pasakas daļu.

 • Aizraujošs ceļojums ar Karību jūras pirātiem

  27.jūlijā mūsu audzēkņi devās aizraujošā ceļojumā dārglietu meklēšanā ar Karību jūras pirātiem – Arabellu un Džeku Zvirbuli. Zēniem un meitenēm tika dota iespēja piedalīties dažādās aktivitātēs, azartiskās sacensībās. Mazie pirāti demonstrēja īpašu interesi par jūrniecību. Neskatoties uz grūtībām mūsu mazie pirāti atrada veco karti un draudzīgi nonāca pie dārglietām. Liels paldies visiem svētku dalībniekiem, vecākiem par atbalstu un mūsu pirmsskolas skolotājiem Oksanai Žerebkovai, Oksanai Masānei, Ludmilai Patmalniecei un Tatjanai Saveļjevai par radošo pieeju darbam un entuziasmu . Mūsu mazie svētku dalībnieki vēlējās, lai vasara nekad nebeigtos.

 • Ielīgo Jāņus!

  Kas tos Jāņus ielīgoja; Mazi bērni, lieli bērni, Līgo dziesmas dziedādami, Jāņu dejas dancodami.

  (L.t.dz.)

Mana marīte Mana marīte