Aktualitātes

 • Lielā Talka

  Rīta saule logos spīd: „Draugi, cielieties,labrīt!” Saulei, zelta spārniem skrienot, Darbā paiet talkas diena Ziedonis Purvs 20.aprīlī mūsu iestādes bērni piedalījās Lielā Talkā Gubiščes ezera krastā, jo talka bija veltīta ūdeņiem. Bērni kopā ar pieaugušajiem ar lielu prieku sakopa nelielu teritoriju. Mazie talkotāji saprot cik svarīgi rūpēties par apkārtējas vides tīrību un nepiesārņot mūsu skaistu dabu.
 • Projekts Bērnu modes teātris

  12.aprīlī mūsu pirmsskolas izglītības iestāde piedāvāja semināru “Tēlotājmāksla kā bērnu kreativitātes attīstības līdzeklis”, kura ietvaros tika realizēts projekts “Bērnu modes teātris”.Pirmsskolas iestādes bērni demonstrēja apģērbu kolekciju “Pavasaris-Vasara”. Šī kolekcija pievērš īpašu uzmanību tāpēc, ka bērni paši apgleznoja savus tērpus. Modes skatē tika demonstrētas sekojošas kolekcijas: “Pavasara lietus”- bērni apgleznoja lietussargus ar tekstikrāsām un izrotāja lietusmēteļus “Mana pils – Daugavpils” - tika izmantota linauduma apgleznošana ar trafaretu un spiedogu palīdzību kā arī bija pagatavoti aksesuāri no māla – krelles un pogas.Šī kolekcija speciāli veidota par godu mūsu pilsētai “Austrumu līnija” – bērni apgleznoja ar zīda krāsām austrumu tērpus un izgatavoja no vienreizējām dakšiņām vēdekļus “ Vasaras modes tendences” – linauduma apģērbu izdaiļoja dekupāžas tehnikā un kolekciju papildināja aksesuāri no gliemežvākiem-jostas , krelles “Sveiki, vasara!” - šajā kolekcijā bija izmantotas dažādas tehnikas: bērnu kreklu apgleznošna ar tekstilkrāsām spiedogu tehnikā, cepures izgatavošana pārtikas plēves plastikā, kreklu apdruka izmantojot vaska krītiņus un smilšpapīru, zīmēšana ar šķidro karameli pirmsskolas iestādes pedagoģi apliecina, ka strādājot ar bērniem mērķtiecīgi,sistemātiski apgleznojot audumu, izdaiļojot apģērbu ar bērnu idejām var stimulēt kreatīvu spēju attīstību . Pateicoties projektam pirmsskolas iestādē izveidojās unikāla bērnu kostīmu kolekcija, kuru var izmantot koncertos, svētkos, svinīgos pasākumos.

 • Putnu dienas

  Beidzot pavasars ir klāt Un putni lidot sāk…… Cik ļoti mūs visus priecē pavasarī ieraudzīt pirmo stārķi, dzirdēt skanīgas putnu dziesmas. 5.aprīlī mūsu iestādes bērni svinēja “Putnu dienas “ , visi ir priecīgi sagaidīt spārnotos draugus, kas mūsu dzīvē ienes prieku un pavasara noskaņojumu. Svētkos bērni dziedāja dziesmas, mīnēja mīklas par gājputniem, spēlējās kopā ar vārnu. Vecāki izgatavoja strazdu būri, kuru bija nolemts izvietot uz ābeles. Bērni ar nepacietību gaida, kad tur dzīvos strazdu ģimene.
 • Teātra dienas

  „Teātris ir māksla atspoguļot”. /K.Staņislavskis/ 4.aprīlī mūsu bērnudārzā notika teātra diena. Vecākas grupas bērni izspēlēja “Pavasara pasaku”. Bērniem izdevās iejusties pasakas varoņu lomās: vista, cālis, zoss, pīle, pele, un govs. Mazie skatītāji no parējām grupām ar interesi novēroja aktieru spēli. Bērni labi runāja tekstus, skaļi un droši izpildīja dziesmas. Teātra diena izdevās!
 • Izlaiduma balle

  Bērnudārza izlaidums parasti ir īpašs notikums ikviena bērna ģimenē, kas paliek prātā ilgi – tas ir pamatīgu pārmaiņu laiks, kad no bērna, kuru audzinātājas apčubina un apmīļo, mazais cilvēks pārtop skolniekā, kam atbildīgi jāmācās un jāiemācās kļūt patstāvīgākam. Aicinām 6-7 gadu bērnu vecākus piedalīties vecāku sapulcēs. 8.grupa – 27.03.2012., plkst. 16.30 5.grupa –28.03.2012 ., plkst. 16.30 Tika izskatītie sekojošie jautājumi: 1. Bērnu gatavība skolai 2. Izlaiduma balles organizēšanas jautājumi
 • Nāk draugi izkrāsot bērnību

  Cienījamie mūsu vecāki! Mēs visi vēlētos redzēt bērnu dārzu mājīgāku un skaistāku, tādēļ projekts„ Nāk draugi izkrāsot bērnību„!Ir laba iespēja ko darīt šajā sakarā.Vecāku padome aicinavisus, kurus ieinteresējuši šī ideja, un kuri vēlētos iesaistīties projekta pieteikuma izstrādē un, varbūt, arī tā realizācijā, atsaukties – līdz 12.aprīlim piesakoties pie grupu. Ar projekta nolikumu Jūs varat iepazīties grupās .
 • Ekskursija uz Jaunbūves bibliotēku

  16.martā mūsu iestādes sagatavošanas grupas bērni apmeklēja Jaunbūves bibliotēku. Tematiskā stunda bija veltīta ļoti svarīgam jautājumam „Vai mana māja ir droša?”Topošiem pirmklasniekiem šī problēma ir diezgan aktuāla, jo daudziem nāksies palikt vieniem pēc skolas bez vecāku uzraudzības. Tikšanās laikā bērni uzzināja, ka daudzi sadzīvē nepieciešamie priekšmeti var būt bīstami cilvēku veselībai un dzīvībai, ja ar tiem rīkojas nepareizi. Bija uzsvērts, kas bērniem var draudēt: asie priekšmeti( adatas, nazis, šķēres un tt.), sadzīves ķīmija ,gāze, elektroierīces un medikamenti. Bērni bija ļoti ieinteresēti un aktīvi piedalījās rotaļās, diskusijās un ar aizrautību skatījās multiplikācijas filmas, kuras mācīja kā pareizi uzvesties mājās. Cerams ka bērniem izdosies uztvert šo informācijuar visu nopetnību.
 • Vecāku skola

  Aicinām 3-7 gadīgo bērnu vecākus piedalīties „Vecāku skolā” 15.martā, plkst. 17.00. Tēma : „Bērnu saskarsme. Bērnu agresivitātes problēmas risināšana”. Konsultāciju sniedz psihologs Ludmila Vasiljeva. Jūs esat gaidīti.
Mana marīte Mana marīte