Aktualitātes

 • Svecīte - vainadziņā, liesmiņa-sirsniņā

  Advente – Ziemassvētku gaidīšanas laiks. Advente tiek saistīta ar mieru, klusumu, pārdomām. 28.novembrī mūsu pirmsskolas izglītības iestādē viesojās rūķu saime un Piparkūku vīriņš. Rūķīši bērniem pastāstīja, kas ir Advente un ko simbolizē katra Adventes svece. Mūsu audzēkņi uzzināja, kāpēc Adventes laikā cilvēki cenšas palīdzēt tiem, kam ir nepieciešama palīdzība, būt žēlsirdīgākiem un iejūtīgākiem pret citiem. Bērni arī apņēmušies
 • Sasildi, saulīte, mūsu zemīti!

  Mūsu Latvija aktīvi gatavojas savai 100. gadadienai. Tā ir izdevība mums visiem padomāt par to, kā radoši un inovatīvi risināt bērnu patriotisma audzināšanas darba uzdevumus, kā veicināt piederības izjūtu ģimenei, mūsu izglītības iestādei, mūsu pilsētai, Latgalei un stiprināt valstisko apziņu. Protams, ka pirmās piederības izjūtas bērnam rodas ģimenē, kur tiek koptas savas ģimenes un tautas tradīcijas, ģimenes lokā svinēti svētki un vecvecāku dzīves pieredze. Šogad iestādes padome rīkoja konkursu „Manas ģimenes tradīcijas” ar mērķi paust ģimenes tradīcijas, kā stabilu pamatu laimīgai bērnībai. Gribetos mudināt audzēkņu vecākus veidot jaunas un stiprināt jau esošās ģimenes tradīcijas.
 • Dosimies pa Cūkmena pēdām!

  Jaunajā mācību gadā sagatavošanas grupas „Saules zaķītis” audzēkņi apgūs ekoprogrammu par videi draudzīgu dzīvesveidu “Cūkmena detektīvi”. Lai kļūtu par īstiem mežu detektīviem, ekoprogrammas ietvaros bērni mācīsies ar vidi saistītas tēmas: „Meža netīrie noslēpumi”, „Mežs rotaļlietu kastē” , „Audzēsim skābekli” uc.

  Oktobrī mūsu pirmsskolas izglītības iestādi apciemoja Cūkmens un nogadāja slepeno maisu ar mācību materiāliem, galda spēlēm un figūrām, kas noderēs programmas veiksmīgākai īstenošanai. Pirmsskolas skolotājas Sandra Harūne un Oksana Masāne uzskata, ka dalība ekoprogrammā būtu lieliska iespēja radoši darboties rotaļnodarbībās ar bērniem un uzzināt, kā veidojas mežs, kā daba pozitīvi ietekmē uz cilvēku, kā pareizi uzvesties mežā un saglabāt to bagātību...Dosimies pa Cūkmena pēdām!

 • Karotīti par māmiņu, karotīti par tēti...

  Brokastis ir svarīga ēdienreize, ko nevajadzētu izlaist. Daudzām tautām putra ir tradicionāls rīta ēdiens, jo tā dod spēku, ilgstošu enerģiju un sniedz sāta sajūtu. Šādas brokastis palīdzēs raitāk domāt un darboties. Bērnudārzā putra ir īstais rīta ēdiens. Lai popularizētu veselīgo uzturu mūsu audzēkņu ģimeņu vidū, 2016.gada 26. oktobrī pirmsskolas iestādē tika rīkots Putras rīts . Putras degustācijai tika aicināti bērnu vecāki. Mazie pavāri sagaidīja viņus ar auzu
 • „Veselību veicinoša izglītības iestāde” statusa piešķiršana

  Daugavpils pilsētas 27. pirmsskolas izglītības iestāde īsteno veselību veicinošu politiku un praksi lai iegūtu veselākus audzēkņus un darbiniekus, kā arī labāku atmosfēru iestādē . Iestādes kolektīvs aktīvi darbojas Nacionālā Veselību veicinošo skolu tīklā, pedagogi izstrādāja Veselīga dzīvesveida veicināšanas pasākumu kompleksu pirmsskolai.

 • Roku mazgāšanas diena ar Mašu un Lāci

  Tradicionāli atzīmējot Vispasaules roku mazgāšanas dienu, 2016.gada 14.oktobrī mūsu pirmsskolas izglītības iestāde rīkoja informatīvi izglītojošo Veselības stundu .Multfilmas varoņi – Maša un Lācis atgādināja bērniem par higiēnas ievērošanas nozīmību mūsu dzīvē un aicināja visus būt vērīgiem un pašiem rūpēties par savu higiēnu. Roku higiēna ir būtiski svarīga un bieži vien noteicošā vairāku infekcijas slimību, it īpaši akūtu zarnu infekciju, profilaksē.

 • Dūju aleja

  Mūsu pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi un pirmsskolas skolotājas atbalstīja starptautisko JCI iniciatīvu “Peace Is Possible*” un ienesa ieguldījumu Dūju alejas izveidošanai Daugavpils Olimpiska centra hallē . Starptautiskajā miera dienā – 21. septembrī notika Dūju alejas atklāšana.Paldies visiem, mazajiem un lieliem, kas ar savām rokām radīja no balta papīra vienreizēju un neatkārtojamu dūju, parādot, ka mēs, ja kopīgi strādājam vienam mērķim, spējam apvienot savus spēkus un padarīt apkārtni un pasauli labāku, skaistāku un drošāku. Pateicamies JCI Latgale par iniciatīvu un sadarbību, pirmsskolas skolotājai Nataļjai Kohanei par iestādes darbinieku un audzēkņu aktivizēšanu projekta istenošanā.

 • Eiropas sporta nedēļa 2016

  "Mana Mārīte" pasākumu plāns Eiropas sporta nedēļas ietvāros.

  19.09.2016 ,plkst.12.45 AKTĪVĀ PAUZE DARBA VIETĀ SKOLOTĀJIEM . Organizators pirmsskolas skolotāja Nataļja Kohane

  21.09.2016. Plkst.8.20 "RĪTA ROSME AR SPILVENIEM" Organizators pirmsskolas skolotāja Tatjana Saveļjeva. Piedalās 6,7,8,10,11 grupa

  21.09.2016, plkst. 16.30 SPORTA SVĒTKI "MŪSU TĒTI LABĀKIE! MŪSU TĒTI STIPRĀKIE!" Organizators pirmsskolas skolotāja Oksana Masāne . Piedalās 11.grupas audzēkņi ar tētiem.

  22.09.2016, plkst.10.00 SPORTA PASĀKUMS "VISI KOPĀ LIELĀ DRAUGU LOKĀ"( Sadarbībā ar LMSA biedriem Daugavpils soc.aprūpes un rehab. dienas centrā) Organizē pirmsskolas skolotāja Ināra Balode-Boluža ar 10 .grupas

 • Topošo pirmklasnieku apbalvošana

  2016.g. 1.septembrī Krievu kultūrascentrs ielūdza aktīvākos 27.pirmsskolas izglītības iestādes absolventus, lai uzdāvinātu viņiem jaunas skolas somas ar kancelejas piederumiem un bērnu grāmatām. Šogad tika apbalvoti ansambļa „Karagodi” dalībnieki, kā arī visaktīvākie dejotāji un dziedātāji, kuri piedalījās pilsētas svētku „Ģimene kā varavīksne” koncertprogrammā. Pateicamies Krievijas federācijas ģenerālam konsulam Daugavpilī par dāvanām mūsu audzēkņiem - skolu somām, kā arī Krievu kultūras centra vadītājai Geroidai Bogdanovai par pasākuma organizēšanu un cienastu.

Mana marīte Mana marīte