Grupa,,Lāčuks”piedalās lasītveicināšanas programmā ,,Mūsu mazā bibliotēka”

Mūsu pirmsskolas iestādes latviešu grupa ,,Lāčuks” no šī mācību gada piedalās lasītveicināšanas programmā 4-8 gadus veciem bērniem  ,,Mūsu mazā bibliotēka”. Lasītveicināšanas programma vienlaikus tiek īstenota sešās Eiropas valstīs - Latvijā, Lietuvā, Igaunijā,  Polijā, Horvātijā un Slovēnijā.                                                                                  

,,Mūsu mazās bibliotēkas”mērķis ir veicināt bērnu interesi par literatūru un   ilustrāciju,kā arī rosināt bērnus uz dažādām radošām nodarbēm.

Projektā ietilpst sešas bilžu grāmatas.Bilžu grāmatas formāts ir īpaši piemērots bērniem, kas vēl tikai izkopj lasītprasmi, jo ilustrācijas un teksts šajās grāmatās ir vienlīdz svarīgi. Piecas no ,,Mūsu mazās bibliotēkas” bilžu grāmatām ir tulkojumi, bet viena ir oriģināldarbs latviešu valodā.

Projekta laikā no 2018.g. septembra līdz 2019.gada maijam bērni tiks iepazīstināti ar grāmatām:

Hilli Randa, Katerīne Zaripa ,,Sniegbaltais un ogļmelnais”;

Pšemislavs Vehterovičs, Marta Ludviševska ,,Vista vai ola?”,

Mārtiņš Zutis ,,Nenotikušais atklājums”,

Majda Korena ,Agata Dudecka ,,Uzvāri man pasaciņu!”,

Peters Svetina, Damjans Stepančičs ,,Brīnumu gredzens”.

Septembrī  mums bija tikšanās ar Pšemislava Vehteroviča, Emilijas Džubakas ,,Lūdzu apskauj mani” grāmatas varoņiem. Bērniem bija iespēja minēt mīklas

par zvēriņiem, atminot  pareizi ieguva cepurīti ar zvēriņa attēlu. Klausoties pasaku dramatizācijas veidā visi iejutās sava varoņa lomā. Jaunbūves bibliotēkas darbinieces piedāvāja bērniem pētīt, fantazēt, veidot .Visi audzēkņi ar lielu interesi piedalījās aktivitātē.

 

Mana marīte Mana marīte