“Piena svētki” brīvdabā

Katru gadu mūsu pirmsskolas izglītības iestādē ,, Mana Mārīte” jaunākā vecuma bērnu grupās ( 2-3 gadi) tiek organizēti,, Piena svētki ”, lai izglītotu bērnus par piena  nozīmi veselīgā uzturā, veicinātu veselīgu paradumu ieviešanu jau bērnībā.

Šajā mācību gadā tiek plaši popularizēta un iedzīvināta āra nodarbību ideja izglītības iestādes brīvdabas teritorijā.

Kustības svaigā gaisā vairo dzīvesprieku un interesi par pasauli, mācīšanās dabā dod labus rezultātus, un tāpēc nolēmam, ka ir laiks iet ārā kopā ar bērniem, lai mācīšanās kļūtu interesantāka un krāsaināka, vienlaikus bagātinot savu pedagoģisko pieredzi un gūstot prieku, jo svarīgi  darboties kopā ar bērniem – brīnīties, atklāt, priecāties.

Organizējot ,, Piena svētkus ”izvēlējos mūsdienām netradicionālu mācību vidi – brīvdabas teritoriju, bez pirmsskolas ēkas un tās ierastās vides – zemnieku saimniecību.

Izaicinājums bija izmantot    vienu no sadarbības formām ar vecākiem – ar bērnu un ģimeni nedēļas nogalē doties tālākos piedzīvojumos, kur bērniem āra vide piedāvā plašu informācijas spektru. Tas ir redzams, dzirdams, sajūtams. Ikviens bērns parasti vēlas izpētīt to, kas piesaista viņa uzmanību, tiecas pēc jaunas informācijas un meklē jaunus izaicinājumus, īpaši blakus saviem vecākiem.

Vecāki kopā ar bērniem ar savu transportu devās uz Līksnu, kur visus sagaidīja piensaimnieki Olga un Aivars Kudiņi. Visi kopā apmeklējām ganību aploku, kur uzturējās 90 gotiņas. Bērni varēja tās aplūkot, saimnieki iepazīstināja ar mājdzīvnieku paradumiem, pastāstīja un parādīja, kā tās baro, rūpējas par viņām.

Pēc ganību apmeklējuma visi devās uz fermeru namu. Lauku un brīvības burvība ļāva uz līdzenas vietas sarīkot improvizētus,, Piena svētkus “ brīvdabā. Viesmīlīgie, laipnie saimnieki uzcienāja bērnus ar pienu, biezpienmaizītēm un gardu ievārījumu.

Saudzīga attieksme pret dabu bērniem veidojas  tad, ja tiek dota iespēja pašiem darboties, pētīt, izzināt brīvā dabā, tāpēc tika sniegta iespēja iepazīties ar citiem mājdzīvniekiem, apmīļot tos.

Bērnu pozitīvā agrīnā pieredze dabiskā vidē palīdz viņiem attīstīt zināšanas par dabu, zinātnisko domāšanu un veido pozitīvu attieksmi, visi ar lielu interesi pētīja lauksaimniecības tehniku. Bērni vāca pļavas ziedus un augus, vēlāk cienāja telītes. Darbošanās āra vidē veicina bērna kognitīvo un fizisko attīstību, komunikāciju, sociālo un emocionālo attīstību.

Pēc čaklās darbošanās vecāki kopā ar bērniem devās uz Līksnas parku, kur varēja atpūsties, izbaudīt dabas skaistumu ģimenes lokā. Visi ceļotāji bija gandarīti, apmierināti un pateicās skolotājai Innai Rosolajai par jauko, izzinošo ekskursiju. Paldies visiem vecākiem par sadarbību.

Vairāk fotogrāfiju sadaļā “Galerija”